Bóday Pál: „Állatgyilkos hobbivadászok kezébe került a Fidesz képviselete Egerben”

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

Bóday Pál, a Macskaárvaház Alapítvány kuratóriumi elnöke súlyos kritikával reagált Szécsi Zoltán országgyűlési képviselői mandátumára. Az ismert állatvédő szerint a háromszoros olimpiai bajnok parlamentbe emelése arculcsapása mindannak, amit a Fidesz-kormány az elmúlt években állatvédelem címszó alatt elért.

Szécsi Zoltán 2026.02.26-án az egri közgyűlésen. Fotó: Úri Viktor / Haber Eger

Bóday Pál szerint „megdöbbentő és elszomorító”, hogy Óvádi Péter kormánybiztos eddigi, szakmailag elismert állatvédelmi munkája után a Fidesz egy olyan embert ültetett a Parlamentbe, aki „mindenfajta társadalmi megmérettetés és felhatalmazás nélkül”, pusztán kijelölés útján jutott mandátumhoz.

„Vágóhíd és vadászat: a Fidesz rossz utat választott”

Bóday Pál nem finomkodott a jelzőkkel, amikor Szécsi Zoltán szakmai és magánéleti hátterét elemezte. Szerinte a politikus vadászként és vágóhídra szánt állatok tenyésztőjeként egy „teljes mértékben vállalhatatlan, gyűlölt figura” az állatvédők és a jóérzésű polgárok szemében.

„A Fidesz sajnos egy állatvédelmi szempontból fontos és tisztességes eredményeket hozó kormányzati ciklus után a vágóhidakat és a társadalmi megvetést keltő vadászatot választotta a növényi alapú étkezés és az állatok védelme helyett” – jelentette ki Bóday Pál.

Bóday Pál, a Macskaárvaház Alapítvány kuratóriumi elnöke

Bóday szerint Egerben a Fidesz a megsemmisülés szélén áll

Az állatvédő külön kiemelte az egri politikai helyzetet is. Bóday Pál szerint korábban Dr. Pajtók Gábor személyében egy jószándékú, a természetvédelem iránt elkötelezett ember képviselte a várost, ám mostantól két olyan politikus – Szécsi Zoltán és Vágner Ákos – dominálja a Fideszt Egerben, akiket ő egyszerűen csak „állatgyilkos hobbivadásznak” nevez.

Bóday Pál figyelmeztetett: ez a választás idővel a Fidesz teljes politikai megsemmisüléséhez vezethet Egerben, mivel a lakosság nem fog azonosulni ezzel az értékrenddel.

Üzenet a „fővadászoknak” Sir Roger Moore szavaival

Bóday Pál egy legendás színésztől származó idézettel kívánt üzenni a „két fővadásznak”, bízva abban, hogy elgondolkodnak tevékenységük erkölcsi súlyán. Bóday a következőképpen idézte Sir Roger Moore, a hétszeres James Bond szavait:

„A sportvadászat veszélyes és beteges perverzió és ekképp is kell kezelni. Azok az emberek, akik ‘szórakozást’ találnak a védtelen állatok leölésében, mentális sérültek. Miközben a világ ezernyi lehetőséget kínál a szórakozásra, és ehelyett valakik abban lelik örömüket, hogy csupán élni akaró lényeket öldösnek, az bizony megvetendő dolog.”

Az állatvédő összegzése szerint a 21. században az ártatlan állatok halomra gyilkolásával való pénzkeresés és kikapcsolódás összeegyeztethetetlen a modern, felelős képviselettel.

Scroll to Top