Éles bírálatokat kapott Domán Dániel egri önkormányzati képviselő (MKKP), miután csütörtökön egy olyan bejegyzést osztott meg közösségi oldalán, amelyben politikai ellenfelét, a Mi Hazánk képviselőjét, Bognár Ignácot gúnyolta ki. A politikustól még a saját követői is elhatárolódtak.
Domán Dániel azt javasolta, hogy a Baktai-Kisasszony csomópontban egy óriási, Bognár Ignác bajszáról mintázott köztéri alkotást helyezzenek el. A képviselő elképzelése szerint az alkotás a „szabadság színeiben” pompázna, jeles napokon nemzeti színűre változna, este pedig a biztonságos közlekedés érdekében világítana. A politikus emellett hozzáfűzte, hogy az alkotást hetente egyszer a városgondozásnak meg kellene fésülnie. A bejegyzéshez egy illusztrációt is csatolt a képviselő: a képen egy szivárványszínű, bajuszt formázó szobor látható a közlekedési csomópontban.
A poszt megjelenése után a képviselő oldalán többen is hangot adtak nemtetszésüknek, tiszteletlennek ítélve a Bognár Ignácra vonatkozó megjegyzéseket. A hozzászólók közül többen védelmükbe vették a Mi Hazánk képviselőjét:
„Mit ártott magának Ignác, hogy ilyen tiszteletlenül viselkedik vele?” – kérdezte az egyik felhasználó.
Többen kiemelték Bognár Ignác korát és a magyar értékek, hagyományok, illetve a keresztény hit melletti elkötelezettségét, a vele való gúnyolódást pedig „undorító dolognak” minősítették.
Volt olyan hozzászóló is, aki szerint az efféle megnyilvánulások gyengítik a képviselő komolyan vehető javaslatainak hatását:
„Dániel ezzel a poszttal szerintem csak azt bizonyítottad, hogy a vélt el nem ismertséged miatti kisebbségi komplexusaid vannak…… Vannak nagyon jó és támogatásra érdemes gondolataid, de ezekkel a hergelős faszságokkal csak azt éred el, hogy azokat sem veszik komolyan…”.
Az eset világosan jelzi, hogy a választópolgárok elvárják a politikusoktól a kulturált, egymást tisztelő közéleti hangvételt és határozottan elutasítják az olyan megnyilvánulásokat, amelyek a közéleti párbeszédet a méltatlan személyes támadások szintjére süllyesztik.