Befejeződik a szociális tűzifa kiszállítása Egerben

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

Megérkezett a segítség a rászoruló egri családokhoz: a napokban végéhez ér a szociális tűzifa-program kiszállítási szakasza. Vágner Ákos polgármester tájékoztatása szerint a rendkívüli időjárási körülményekre való tekintettel a város sikeresen hívta le a teljes igényelt keretet a magyar államtól.

Kép: Vágner Ákos közösségi oldala

Az idei szezonban Eger városa összesen 182 erdei köbméter tűzifát igényelt, amelyet az állam maradéktalanul biztosított. Ennek köszönhetően összesen 182 egri háztartás kapott közvetlen segítséget a fűtési szezon nehézségeinek enyhítésére.

Széles körű összefogás a rászorulókért

A polgármester hangsúlyozta, hogy a támogatás célba juttatása komoly logisztikai és szakmai előkészítést igényelt. Annak érdekében, hogy a tűzifa valóban azokhoz kerüljön, akik a legnehezebb helyzetben vannak, az igények pontos felmérésében az Egri Gyermekjóléti és Szociális Intézmény, valamint hat egri civil és egyházi szervezet is segített, hogy a tűzifa azokhoz jusson el, akiknek a legnagyobb szükségük van rá.

Scroll to Top