Dr. Darvai László ostorosi háziorvost helyettes államtitkárrá nevezte ki Magyar Péter

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

Magyar Péter miniszterelnök az Egészségügyi Minisztérium helyettes államtitkárává nevezte ki Dr. Darvai Lászlót, Ostoros háziorvosát. A kinevezésről Dr. Bódis Péter, a Tisza Párt helyi országgyűlési képviselője is beszámolt a közösségi oldalán, aki gratulált a kinevezéshez.

Bódis Péter és Darvai László. Kép: Bódis Péter közösségi oldala

A döntést követően a választókerület országgyűlési képviselője közösségi oldalán fejezte ki elismerését a szakember felé. Dr. Bódis Péter bejegyzésében hangsúlyozta, hogy Dr. Darvai László szakmai múltja és háziorvosként végzett munkája garanciát jelenthet az egészségügyi igazgatásban vállalt új szerepkörében.

Dr. Bódis Péter a kinevezést olyan lépésként értékelte, amely jól mutatja a kormányzat szakpolitikai prioritásait. A képviselő szerint egy ilyen pozícióba helyezett, korábban a betegellátás frontvonalában dolgozó orvos szakértelme fontos pillére lehet az egészségügyi rendszernek.

„Számomra ez a kinevezés is üzenetet hordoz arról, hogy milyen értékek mentén épül az ország jövője. Ugyanis amikor ilyen kiváló szakemberek kapnak kiemelt feladatot, az számomra garanciát jelent arra, hogy az egyik legfontosabb terület, az egészségügy is a lehető legjobb kezekbe kerül” – fogalmazott a képviselő.

Gratuláció az új tisztséghez

A bejelentés lezárásaként Dr. Bódis Péter személyes jókívánságait is tolmácsolta a kinevezett orvosnak:

„Szívből gratulálok a kinevezéshez, és sok erőt, kitartást, valamint sikert kívánok ehhez a rendkívül fontos munkához! Nagyon büszke vagyok rád, Doktor Úr!”

Dr. Darvai László az új megbízatását követően az Egészségügyi Minisztérium helyettes államtitkáraként folytatja munkáját.

Scroll to Top