Aggasztó események borzolták a kedélyeket az egri strandon június 15-én, hétfőn. Egy zavart állapotban lévő, feltehetően a helyszínen árusító férfi agresszíven lépett fel fiatal látogatókkal szemben, miközben fenyegetőzései során a korábbi önkormányzati képviselő, Oroján Sándor nevét emlegette. Bár az üzemeltető Eger Termál Kft. szerint nem történt beavatkozást igénylő esemény, szerkesztőségünk birtokába jutott információk súlyos ellentmondásokat sejtetnek.
Az incidens: „Nektek végetek”
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a 2026. június 15-i esetről több szemtanú is beszámolt. Egy fiatalokból álló társaságot a strandon egy láthatóan zavart állapotban lévő, a környéken „papucskereskedőként” ismert férfi inzultált. A támadó – aki egy műanyag széken, napernyő alatt ülve kezdett ki velük – hangosan üvöltözött, és a csoportot a korábbi fideszes önkormányzati képviselő, Oroján Sándor nevével fenyegette.
- A férfi azt állította, Oroján Sándor „szét fogja veretni” a fiatalokat, hivatkozva a volt képviselő állítólagos „komoly alvilági kapcsolataira”.
- A társaság a fokozódó fenyegetések miatt kénytelen volt sietve elhagyni a helyszínt és a továbbiakban kerülte az érintett területet.
Az Eger Termál Kft. reakciója: „Nem volt szükség beavatkozásra”
Az esettel kapcsolatban megkerestük az üzemeltető Eger Termál Kft.-t. Vámos Zoltán Csaba ügyvezető megbízásából Bíró Kata marketing és PR munkatárs válaszolt, amelyben a cég elbagatellizálta a történteket.
- A közlemény szerint a területen tartózkodó biztonsági őr szemtanúja volt a „néhány percig tartó szóváltásnak”, de mivel a cég állítása szerint nem történt személyi sérülés, tettlegesség vagy hatósági intézkedést igénylő esemény, nem avatkoztak közbe.
- Hivatalos panasz vagy jegyzőkönyv nem készült, a biztonsági kamerafelvételeket pedig csak hatósági kérésre vizsgálják meg.
A cég megerősítette, hogy az incidensben érintett, név szerint említett férfi valóban a strand bérlője, ám magánszemélyekre vonatkozó állításokat nem kívántak kommentálni, hozzátéve, hogy vele szemben korábban nem született hivatalos panasz.
Az üzemeltető leszögezte, hogy Oroján Sándornak nincs érdekeltsége a fürdő működésében és nem vizsgálják a bérlők magánjellegű kapcsolatrendszerét.
A strand vezetésétől megtudtuk még, hogy a fürdő területén egész évben, napi 24 órás biztonsági felügyelet működik. A szezonon kívüli időszakban 1-2 fő látja el a feladatokat, míg a nyári szezonban – a vendégforgalommal és a bejáratok számával párhuzamosan – jelenleg 4 fő biztonsági őr ügyel a biztonságos működésre. A vezetés hangsúlyozza, hogy a házirend betartását a biztonsági szolgálat és a munkatársak folyamatosan ellenőrzik és a továbbiakban a létszámot az üzemeltetési igényekhez igazodva szükség szerint növelik. Az üzemeltető álláspontja szerint a protokoll értelmében a biztonságiak mérlegelik a helyzet súlyosságát: vita esetén közbelépnek, agresszív viselkedésnél kikísérik az érintettet, súlyosabb esetben pedig értesítik a hatóságokat.
A valóság: Súlyos ellentmondások a strand álláspontjával
A strand vezetésének hivatalos álláspontjával szemben szerkesztőségünk értesülései – amelyek ellentmondanak az Eger Termál Kft. nyugtató hangvételű közleményének – arra utalnak, hogy az agresszív viselkedés nem előzmény nélküli:
- Úgy tudjuk, a szóban forgó kereskedő, P. M. korábban fizikai atrocitásba keveredett egy másik bérlővel, Kozák I. -vel. Az eset kiváltó oka az volt, hogy P. M. önhatalmúlag kísérelt meg kiszögelni egy reklámtáblát az egri strand egyik védett platánfájára.
- Egy másik nemrégi esetben P. M. a strand személyzetével került konfliktusba. Ekkor a férfi szétverte saját papucsárusító bódéját, és saját fejét is a standjába verte. Az őrjöngő, a látogatókban félelmet keltő férfit végül a személyzetnek kellett megfékeznie.
Ezen információk tükrében kérdéses, hogyan minősíthette az üzemeltető az esetet mindössze egy „néhány percig tartó szóváltásnak”, illetve hogyan egyeztethető össze a vendégek biztonsága a hasonló, agresszióra hajlamos bérlők jelenlétével.