A rendkívüli hőség miatt az országos tisztifőorvos elrendelte a harmadfokú hőségriasztást, emellett június 25-től országos tűzgyújtási tilalom van érvényben. Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata számos intézkedéssel igyekszik könnyebbé tenni a lakosság számára a kánikulai napokat.
Harmadfokú hőségriasztás és szigorú tűzgyújtási tilalom
A meteorológiai előrejelzéseknek megfelelően a hőség fokozódik: az országos tisztifőorvos a korábban elrendelt másodfokú hőségriasztást június 26-án, péntek éjfélig meghosszabbította. Ezt követően, a várható további felmelegedés miatt június 27. (szombat) és június 30. (kedd) között már harmadfokú hőségriasztás lesz érvényben az egész ország területén.
Ezzel párhuzamosan június 25-től országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe. A rendelkezés értelmében tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban, de még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Tilos továbbá a kerti zöldhulladék – a parlag és a gaz – égetése is.
Eger felkészült a kánikulára
Az egri önkormányzat a korábbi évekhez hasonlóan idén is több ponton segíti a városlakókat és az idelátogatókat a hőség elviselésében.
- Párakapuk a város több pontján: A városvezetés már kihelyezte a párakapukat a megszokott forgalmas helyszínekre, így a Dobó István térre, a Mátyás király út 106. szám elé, valamint a Vallon út 4-6. szám közé. Fontos újítás, hogy a berendezések immár időkapcsolóval üzemelnek, így csak a legmelegebb órákban, célzottan biztosítják a felfrissülést.
- Felfrissülés a Dobó téren: A belváros szívében található szökőkút ismét kettős funkciót lát el: a látványelem mellett párakapu funkciója is segíti a hűsölni vágyókat.
- Nyitott Városháza: A Városháza épülete a hivatalos nyitvatartási időben mindenki számára nyitva áll, aki egy kis hűsölésre vágyik. Az épületben az önkormányzat frissítő folyadékkal is várja a betérőket.
- Napvitorlák a játszótereken: A város a legkisebbekre is gondol: megkezdődött a napvitorlák kihelyezése, amelyeket idén elsősorban a közterületi játszótereken állítanak fel, hogy a családok biztonságosabb és kellemesebb árnyékban tölthessék el az időt a kánikulában is.
Az önkormányzat kéri a lakosságot, hogy a hőségriasztás ideje alatt fokozottan ügyeljenek a megfelelő folyadékbevitelre, kerüljék a közvetlen napsugárzást a kritikus órákban, és tartsák be a tűzvédelmi előírásokat a saját és környezetük biztonsága érdekében.