Súlyos állításokat fogalmazott meg Huszti Péter, a Civil Közéletért Egyesület (CKE) önkormányzati képviselője Eger polgármesterével szemben. A képviselő szerint a városvezetés az egriek háta mögött, a közgyűlés felhatalmazása nélkül döntött a Bitskey Aladár Uszoda üzemeltetésének átadásáról, miközben ellentmondásos információk látnak napvilágot az ingatlan tulajdonjogának sorsáról is.
Zűrzavar a közgyűlésen
Huszti Péter közleményében emlékeztet: a januári közgyűlésen Vágner Ákos polgármester határozottan tagadta, hogy a fedett uszodát állami tulajdonba adták volna. A képviselő szerint azonban ez ellentmond a város hivatalos oldalán és a polgármester saját közösségi felületén korábban megjelent információknak.
A képviselő leírása szerint a polgármester a szembesítés hatására láthatóan megzavarodott, majd elismerte: az uszoda üzemeltetését Vámos Zoltán Csaba, az Eger Termál Kft. igazgatója saját hatáskörben adta át a Nemzeti Sportinfrastruktúra Ügynökségnek.
Az Eger Termál Kft. az egriek cége
Huszti elfogadhatatlannak tartja, hogy egy ilyen horderejű döntést a képviselő-testület megkerülésével hozzanak meg.
„Az Eger Termál Kft. nem Vámos Zoltán Csaba cége, de még csak nem is Vágner Ákosé, hanem az egrieké, egy ilyen döntéshez az egriek jóváhagyása szükséges” – fogalmazott a képviselő.
A politikus szerint továbbra is tisztázatlan, ki adott felhatalmazást az igazgatónak a megállapodás megkötésére. Az átláthatóság érdekében Huszti Péter közérdekű adatigénylést nyújtott be az üzemeltetési szerződés megismerésére és hivatalos kérdéssel fordult Vámos Zoltán Csabához a felhatalmazás eredetét firtatva.
Elővásárlási jog és törölt jelzálog
Huszti Péter rávilágít egy másik aggasztó folyamatra is: miközben az átadásról szóló döntés a hivatalos ütemterv ellenére elmaradt, a háttérben jelentős változások történtek az ingatlan tulajdoni lapján. Huszti szerint a Lázár János vezette minisztérium elővásárlási jogot jegyeztetett be, miközben törölték az ingatlanról az elidegenítési tilalmat és a jelzálogot.
A Civil Közéleti Egyesület képviselője szerint félő, hogy az állami tulajdonba vétel hátrányosan érinti majd a helyi sportolókat és a lakossági uszodahasználókat. Huszti Péter végül éles kérdéssel zárta sorait, azt tudakolva a polgármestertől:
A kormányzattal való „sikeres együttműködés” valójában a város egriek tudta nélküli kifosztását jelenti-e?
A képviselő több hírbeszámolót is mellékelt a közleményéhez – köztük a polgármester saját facebook-bejegyzését is – amelyekben az uszoda állami tulajdonba kerüléséről írnak: