Huszti Péter: „Vágner Ákos folyamatosan hazudik a Bitskey uszoda átadásáról”

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

Súlyos állításokat fogalmazott meg Huszti Péter, a Civil Közéletért Egyesület (CKE) önkormányzati képviselője Eger polgármesterével szemben. A képviselő szerint a városvezetés az egriek háta mögött, a közgyűlés felhatalmazása nélkül döntött a Bitskey Aladár Uszoda üzemeltetésének átadásáról, miközben ellentmondásos információk látnak napvilágot az ingatlan tulajdonjogának sorsáról is.

Vágner Ákos polgármester korábban arról tájékoztatott, hogy állami tulajdonba(!) kerül a Bitskey Aladár Uszoda. A januári közgyűlésen már hazugnak nevezte az ilyen híreszteléseket és arról beszélt, hogy csak az üzemeltetés került az államhoz.

Zűrzavar a közgyűlésen

Huszti Péter közleményében emlékeztet: a januári közgyűlésen Vágner Ákos polgármester határozottan tagadta, hogy a fedett uszodát állami tulajdonba adták volna. A képviselő szerint azonban ez ellentmond a város hivatalos oldalán és a polgármester saját közösségi felületén korábban megjelent információknak.

A képviselő leírása szerint a polgármester a szembesítés hatására láthatóan megzavarodott, majd elismerte: az uszoda üzemeltetését Vámos Zoltán Csaba, az Eger Termál Kft. igazgatója saját hatáskörben adta át a Nemzeti Sportinfrastruktúra Ügynökségnek.

Az Eger Termál Kft. az egriek cége

Huszti elfogadhatatlannak tartja, hogy egy ilyen horderejű döntést a képviselő-testület megkerülésével hozzanak meg.

„Az Eger Termál Kft. nem Vámos Zoltán Csaba cége, de még csak nem is Vágner Ákosé, hanem az egrieké, egy ilyen döntéshez az egriek jóváhagyása szükséges” – fogalmazott a képviselő.

A politikus szerint továbbra is tisztázatlan, ki adott felhatalmazást az igazgatónak a megállapodás megkötésére. Az átláthatóság érdekében Huszti Péter közérdekű adatigénylést nyújtott be az üzemeltetési szerződés megismerésére és hivatalos kérdéssel fordult Vámos Zoltán Csabához a felhatalmazás eredetét firtatva.

Elővásárlási jog és törölt jelzálog

Huszti Péter rávilágít egy másik aggasztó folyamatra is: miközben az átadásról szóló döntés a hivatalos ütemterv ellenére elmaradt, a háttérben jelentős változások történtek az ingatlan tulajdoni lapján. Huszti szerint a Lázár János vezette minisztérium elővásárlási jogot jegyeztetett be, miközben törölték az ingatlanról az elidegenítési tilalmat és a jelzálogot.

A Civil Közéleti Egyesület képviselője szerint félő, hogy az állami tulajdonba vétel hátrányosan érinti majd a helyi sportolókat és a lakossági uszodahasználókat. Huszti Péter végül éles kérdéssel zárta sorait, azt tudakolva a polgármestertől:
A kormányzattal való „sikeres együttműködés” valójában a város egriek tudta nélküli kifosztását jelenti-e?

A képviselő több hírbeszámolót is mellékelt a közleményéhez – köztük a polgármester saját facebook-bejegyzését is – amelyekben az uszoda állami tulajdonba kerüléséről írnak:

Scroll to Top