Út- és közműfelújítások: Kedden több helyszínen indul a munkavégzés Egerben

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

A Heves Megyei Vízmű Zrt. értesítése alapján 2026. február 10-én, kedden nagyszabású út- és közműfelújítási munkálatok kezdődnek a város több pontján – tájékoztatott az egri önkormányzat.

Kép: Eger MJV Önkormányzata (facebook)

Sávlezárás és ideiglenes vízhiány a Mátyás király úton

A Mátyás király út 13–17. szám alatti ingatlanok bekötővezetékének cseréje miatt február 10-től (kedd) forgalomkorlátozásra kell számítani.

A munkálatok idejére a belváros felé haladó irányban a külső sávot lezárják a szakemberek, a munkavégzés és helyreállítás idején a sáv nem használható.

A lezárás a tervek szerint február 16-ig, hétfőig tart.

Február 10., 08:00–15:00 között a 13–37. szám közötti ingatlanokban nyomáscsökkenés és ivóvízhiány várható, az átmeneti vízellátást lajtoskocsival biztosítják a Mátyás király út 29. szám előtt.

Nagy volumenű vezetékcsere az Árpád úton és hosszabb forgalomkorlátozás

Az Árpád úton szintén jelentős korszerűsítés veszi kezdetét, amely szorosan kapcsolódik a 25-ös főút átkelési szakaszának átfogó megújításához.

A Szvorényi és a Pacsirta utca közötti részen (23–35.) tizenhat bekötővezeték cseréjét végzik el a szakemberek. Emiatt a Kerecsend felé vezető sávokat lezárják, a forgalom pedig irányonként egy-egy sávon haladhat tovább egészen március első hetéig.

A program következő ütemében a páros oldalon is hasonló sávzárásokra és korlátozásokra kell majd készülni.

Befejezett munkálatok és visszaálló forgalmi rend a Rákóczi úton

Ezzel egy időben kedvező hír, hogy a Rákóczi úton az ivóvízbekötések cseréje és az utat érintő helyreállítási munkálatok sikeresen véget értek.

A Közútkezelő ellenőrzése után kedden reggel helyreáll az eredeti forgalmi rend.

Az önkormányzat kéri a közlekedők türelmét és fokozott figyelmét az érintett munkaterületek környezetében, egyúttal jelezték, hogy a forgalmi változásokról a továbbiakban is folyamatos tájékoztatást adnak.

Scroll to Top