Nemcsak agresszív „papucsárus” terrorizálja a vendégeket az egri strandon, de járványveszély is fenyeget?

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

Újabb részletek láttak napvilágot az egri strandot övező botrány kapcsán: az eddig ismertetett agresszív incidensek csak a jéghegy csúcsát jelenthetik. Belsős információk szerint a fürdő vezetése elhallgatja a súlyos higiéniai problémákat, miközben a látogatók biztonsága és egészsége foroghat kockán.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, 2026. június 15-én az egri strandon egy „papucskereskedőként” ismert, láthatóan zavart állapotban lévő férfi, P. M., agresszíven lépett fel négy fiatal látogatóval szemben, miközben a korábbi önkormányzati képviselő, Oroján Sándor nevét emlegetve fenyegetőzött. Míg az üzemeltető Eger Termál Kft. az esetet „néhány percig tartó szóváltásként” bagatellizálta, a legfrissebb információk szerint a valóság sokkal sötétebb képet fest.

„Alvilági ketrecharcos” a strandon: Napi szintű agresszió

Szerkesztőségünknek többen, köztük a strandon dolgozó bérlő és alkalmazott is nyilatkozott, akik egybehangzóan állítják: P. M. viselkedése nem egyedi eset, hanem állandó problémaforrás.

Az egyik neve elhallgatását kérő bérlő – aki több telephellyel is rendelkezik, ahol ételt és italt is árul – megerősítette a papucsárussal kapcsolatos korábbi értesüléseinket. Hozzátette: az sem világos számára, hogy a zavaros papucsárusnak van-e egyáltalán érvényes bérleti szerződése. A bérlő szerint az általunk leírtak csupán a jéghegy csúcsa, mivel P. M. napi szinten gerjeszt konfliktusokat agresszív, erőszakos és udvariatlan viselkedésével.

Egy strand alkalmazott – aki szem- és fültanúja volt az ismertetett konfliktusoknak – szerint a strandon sétáló négy fiatalember példás nyugalommal és úri viselkedéssel tűrte P. M. egyre agresszívebb beszólásait. Elmondása alapján a négy fiatal higgadt viselkedésének volt köszönhető, hogy végül valóban nem volt szükség hatósági intézkedésre.

Egy másik bérlő állítása szerint P. M. előszeretettel aposztrofálja magát „alvilági ketrecharcosnak”, akinek konfliktusai bármikor súlyos bűncselekménnyé eszkalálódhatnak, ami végzetes lehet a strand jóhírére.

Járványveszély és elhallgatott gépészeti hibák

A legmegdöbbentőbb állítások a vízminőséggel kapcsolatban érkeztek, melyeket az egyik bérlő és a strand alkalmazott is egybehangzóan erősített meg.

A bérlő legsúlyosabb állítása szerint a strand 5-ös és 6-os számú medencéjében hosszú ideje nem működik a vízforgató és szűrőrendszer. Elmondása szerint a víz pang, algásodik, és nem felel meg az elvárható higiéniai és bakteriológiai kritériumoknak.

A bérlő és a strand alkalmazott is egyaránt állítják: az 5-ös számú látványmedence és a 6-os számú gyerek úszómedence gépészete elromlott, évek óta problematikus és az új igazgató elnézi a hiányosságokat. Szerintük csak idő kérdése, mikor következik be egy olyan fertőzés, amely már súlyos, akár büntetőjogi felelősséget is felvethet.

A strand dolgozója szerint a medencékben korábban már előfordult gomba is.

Az Eger Termál Kft. ügyvezető igazgatója Vámos Zoltán Csaba és Vágner Ákos polgármester.

„Mindent letagadni”

A botrányok ellenére az üzemeltető látszólag nem a problémák megoldására, hanem a felelősök elhallgattatására fókuszál.

A névtelenül nyilatkozók állítása szerint a strand vezetése a problémák megoldása helyett az esetleges kiszivárogtatót próbálja megtalálni és a vezetés által hangoztatott elv pedig az, hogy „mindent le kell tagadni” és semmilyen negatív információ nem kerülhet ki az egri strand lassan ezer sebből vérző üzemeltetésével kapcsolatban.

Megkerestük az Eger Termál Kft.-t a felmerült közegészségügyi állapotokat érintő súlyos állításokkal kapcsolatban. Amint az üzemeltető válaszol kérdéseinkre, azokat közölni fogjuk.

Scroll to Top