Dobó téren tart nagygyűlést Orbán Viktor Egerben

Facebook
Reddit
WhatsApp
Email

Jelentős változás történt a március 17-i egri politikai rendezvény kapcsán: „a nagy érdeklődésre való tekintettel” a szervezők új helyszínre helyezték át a programot. A miniszterelnök az eredetileg tervezett Eszterházy tér helyett Eger szívében, a Dobó István téren mond beszédet.

Kép forrása: Dr. Pajtók Gábor országgyűlési képviselő közösségi oldala

Pajtók Gábor, a térség országgyűlési képviselője közösségi oldalán jelentette be a módosítást, egyúttal hangsúlyozva a találkozó fontosságát. A képviselő kiemelte: a jelenlegi, Európa számára is bizonytalan időkben különösen lényeges az összefogás.

„A történelem során Eger sokszor bizonyította, hogy nehéz időkben az itt élők összefognak és kiállnak a hazájukért. A tét ma sem kisebb” – fogalmazott Pajtók Gábor.

A politikus a közelgő esemény apropójául a szomszédban zajló háborút, valamint az Európát jellemző bizonytalanságot jelölte meg és kitért arra is, hogy a kormány álláspontja szerint a jelenlegi nemzetközi nyomás – különösen a Brüsszel felől érkező, a konfliktus fenntartását szorgalmazó törekvések – mellett kulcsfontosságú a nemzeti önrendelkezés védelme.

„Magyarország jövőjéről csak a magyar emberek dönthetnek!” – tette hozzá a képviselő, aki arra buzdítja a városlakókat és a környéken élőket, hogy jelenlétükkel mutassák meg: Eger a nemzeti oldal erős bástyája.

Vágner Ákos, Eger polgármestere szintén kiemelte a kormányfői vizit jelentőségét. Mint fogalmazott, Orbán Viktor 2025. október 9. után rövid időn belül másodszor látogat városunkba, ami jól mutatja a kapcsolat intenzitását.

„Az elmúlt hónapokban több kormányzati vezető is felkereste Egert – ami világos jelzés: a város ügyei fontosak az ország vezetése számára” – hangsúlyozta a polgármester.

Vágner Ákos hozzátette:
„Eger mindig akkor tudott igazán fejlődni, amikor erős volt az együttműködés a város és a Kormány között. Az előttünk álló időszakban is azon dolgozunk, hogy ez a partnerség megmaradjon, és a város számára kézzelfogható eredményeket hozzon. Az egriek közössége mindig erős.”

Az eseményre minden érdeklődőt várnak március 17-én, 18:00 órakor a Dobó István téren.

Scroll to Top